Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
27. 5. 2012

Spustili jsme nový web

Vážení návštěvníci nových internetových stránek ZUŠ Hostivař, v současné době se tyto stránky postupně dopracovávají a jednotlivé odkazy budou teprve v následujících týdnech doplňovány tak, aby bylo vše funkční a aktuální pro nadcházející školní rok 2012/13. K pracovnímu spuštění již nyní jsme přistoupili proto, že chceme společně s učiteli, rodiči i žáky konzultovat nastavení struktury nového webu a dosáhnout tak co nejvstřícnější uživatelské podoby a zároveň vám umožnit přístup k důležitým informacím v závěru školního roku. Děkujeme proto za vaše pochopení a trpělivost. Většina odkazů bude na těchto stránkách v následujících týdnech doplňována, včetně bohaté fotografické animace a těšíme se, že v závěru tohoto školního roku již budete moci vidět naše nové webové stránky zcela funkční. S pozdravem Jiří Stárek, ředitel školy.

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka