Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička

Změny ve výuce

Ve čtvrtek 19. dubna končí Hostivařský koncertní sbor v 18.00 hodin (absolventský koncert v ZUŠ Hostivař).

V pondělí 23. dubna se nekoná výuka sborů RadHůstka a Hostivařík z důvodu konání Absolventského sborového koncertu v KCMT - výuka odpadá.

Ve čtvrtek 26. dubna končí Hostivařský koncertní sbor v 18.00 hodin.

„Vážení rodiče žáků paní učitelky J. Auředníkové, z důvodu předpokládané delší pracovní neschopnosti paní učitelky jsme přistoupili k okamžitému suplování náhradními pedagogy. Výuka je tak od 12. 3. 2018 již zajištěna ve stejné dny i stejný čas, jako doposud (o suplování v měsíci dubnu vás budeme informovat). Předejte zprávu prosím svým dětem (věříme, že se zastupujícím učitelem budou spokojeni stejně, jako doposud s paní učitelkou).“   

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka