Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička

Hostivařík

Sbor „Hostivařík“ je určen pro žáky 2. až 4. ročníků hudebního oboru. V tomto sboru se žáci seznamují se základy sborového zpívání a získávají o něj hlubší zájem. Součástí výuky je výuka předmětu Hudební nauka (probíhá až do 5. ročníku), kde se děti seznamují s hudební teorií, bez které se žádný správný zpěvák neobejde. Zkoušky probíhají vždy v pondělí v hlavní budově školy na Trhanovském náměstí.

26. 11. 2019

Informace ke koncertu 9.12.2019

Vážení rodiče, zde jsou bližší informace k připravovanému koncertu: kdy – pondělí 9.12.2019, začátek koncertu v 19.00 hodin, sál se bude pro veřejnost otevírat po 18.30 hodin, předpokládaný konec koncertu cca po 20.00 hodině kde – sál Církve Českobratrské evangelické, Korunní 60, Praha 2-Vinohrady sraz pro Hostivařík v místě konání – v...

20. 11. 2019

Klavírní doprovody k písním na koncert 9.12.2019

Nahrané klavírní doprovody k písním, které dětské sbory RadHůstka a Hostivařík budou zpívat na koncertě 9.12.2019, si můžete stáhnout ZDE. Naši malí sboristé si mohou písničky za klavírního doprovodu zpívat i mimo zkoušky sborů. Děkuji paní učitelce Ulmanové za nahrávky a přeji pěkné zpívání. Těším se na koncert! Ondřej Krbec

21. 10. 2019

Vánoční sborový koncert 9.12.2019

I letos nás čeká tradiční Vánoční sborový koncert, na kterém vystoupí i dětské sbory RadHůstka a Hostivařík. Koncert se bude konat 9.12.2019 od 19h v sále Českobratrské církve evangelické na Vinohradech (Korunní 60, Praha 2). Pro přehlednost informace zde: Termín:                        9.12.2019 Místo:                          Sál...

21. 10. 2019

Drobná změna rozvrhu Hostivaříku

Milí rodiče, z technických důvodů se drobně posouvá rozvrh Hostivaříku na 16:35-18:05. Děkujeme za pochopení.

17. 9. 2019

3.10.2019 - Vystoupení ve Španělském sále Pražského hradu

Vážení rodiče, máme možnost si společně zazpívat v nádherných prostorách Španělského sálu na Pražském Hradě  (ve čtvrtek 3. října 2019 od 19.00 hodin!) na slavnostním večeru věnovaném záchraně kulturních památek, kdy budou předány prestižní ceny Opera Historica 2019 našim předním architektům. Informace o Slavnostním večeru naleznete na...

17. 9. 2019

30.9.2019 - Mimořádná zkouška sborů, odpadá výuka v ZUŠ Hostivař

Z důvodů zkoušky sborů na akci ve Španělském sále odpadá 30.9.2019 výuka sborového sboru v ZUŠ Hostivař. Děti účinkující na akci ve Španělském sále mají 30.9.2019 mimořádnou zkoušku v sále mexické restaurace a klubu Varta (Boloňská 310, Praha 10), 17:00-18:00. Jak se tam dostanete? MHD Ze stanice metra Háje - BUS (240, 125, 183, 296) na...

 • Skrýt detail ×
  Vždycky jsem tak nějak chtěla pomáhat druhým

  Danielo, jak dlouho už na naší škole studuješ zpěv?
  Se sólovým zpěvem jsem v ZUŠ Hostivař začala v šesti letech, takže momentálně studuji 13. rokem. Mimo to jsem o rok později začala i se sborovým zpěvem, který jsem s roční pauzou studovala až do loňského roku.

  Studuješ zároveň dvě vysoké školy a do toho sis vymyslela v loňském roce organizaci benefičního koncertu ve Vinohradské nemocnici. Jak tě to napadlo a pro koho koncert byl určený?
  Když jsem začínala u dobrovolníků, zmiňovala jsem, že už dlouho zpívám a ráda bych jim kdykoliv zazpívala, ať už pacientům nebo dobrovolníkům. Po nějakém čase se naskytla možnost při poděkování dobrovolníkům. Tak jsem se s mojí koordinátorkou domluvila, že by bylo skvělé nějaký koncert pro dobrovolníky uspořádat a poděkovat jim tak za jejich docházení na oddělení.

  Jaké to bylo sama na vlastní pěst takovou akci organizovat? Překvapilo tě něco?
  Myslím, že kdybych měla vše zorganizovat úplně sama, nikdy by se tak skvělá akce neuskutečnila. Primární podnět a zajištění komunikace stran byly sice z mé strany, ale velmi mi pomáhala paní učitelka Valentová a i ostatní učitelé ze školy. Překvapilo mě především to, kolik dětí ze sboru mělo o akci zájem a bylo z nápadu nadšených. Měla jsem totiž trochu obavy, ale ty nakonec byly úplně zbytečné.

  Jak ses vlastně k dobrovolnické práci dostala a co přesně kromě benefičního koncertu, který byl taková třešinka na dortu, pravidelně v téhle oblasti děláš?
  Již nějakou dobu jsem si o dobrovolničení zjišťovala informace. Vždycky jsem tak nějak chtěla pomáhat druhým a když mi bylo 18, prostě jsem si řekla, že do toho půjdu. Náplní mojí role jako dobrovolníka je, že pravidelně každý týden docházím na zvolené oddělení a tam s pacienty dělám to co chtějí, aby se cítili co nejlépe: čteme si, povídáme si, hrajeme hry apod. Kromě těchto týdenních návštěv se pak, pokud můžu, účastním například mikulášské nadílky, kdy s balíčky obcházíme oddělení, nebo vánočního zpívání pro pacienty a dalších akcí.

  Dá se to vlastně všechno stíhat? Zpívání, školy, dobrovolničení, organizace koncertu...
  I když toho není zrovna málo, stíhat se to dá. Samozřejmě jsou lepší a horší období. Já se snažím si věci nějak rozvrhnout a když je nejhůř (což bude asi až o zkouškovém) snažím se nehroutit a říkám si, že pokud nejde o zdraví, bude to v pohodě. Velkou podporou jsou pro mě samozřejmě i rodiče, kteří mi pomáhají, jak jen můžou. A někdy mi taky samozřejmě pomůže kus čokolády :-)

  Bude mít koncert nějaké pokračování v letošním roce?
  Byla bych moc ráda, kdyby se letos dal uskutečnit ještě další koncert, a to opět jako poděkování pro dobrovolníky. Je totiž dle mého názoru opravdu důležité ukázat jim, že si ceníme jejich práce dobrovolníka, kdy každý týden věnují několik hodin svého času, aby pomohli ostatním.

  Tak držíme palce, ať se koncert vydaří, a děkujeme za inspiraci!

  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka