Hostivařík

Sbor „Hostivařík“ je určen pro žáky 2. až 4. ročníků hudebního oboru. V tomto sboru se žáci seznamují se základy sborového zpívání a získávají o něj hlubší zájem. Součástí výuky je výuka předmětu Hudební nauka (probíhá až do 5. ročníku), kde se děti seznamují s hudební teorií, bez které se žádný správný zpěvák neobejde. Zkoušky probíhají vždy v pondělí v hlavní budově školy na Trhanovském náměstí.

Žákovská anketa: Proč chodím zpívat do Hostivaříku?

• zpíváme společně a je tu lepší kolektiv než ve škole
  • protože mě to baví a naučím se zpívat a správně dýchat
  • protože tu mám nové kamarády a je tu legrace
  • společný zpěv je hezká věc a je tu hodná paní učitelka