rakousko - musikschule wels herminenhof

Partnerství naší školy s rakouskou hudební školou probíhá více jak 20 let. První návštěva žáků a učitelů z Grieskirchenu se uskutečnila rok po sametové revoluci a v roce následujícím navštívila Rakousko i naše škola. Zásadní podíl na prohlubování vzájemných partnerských vztahů obou škol měli ředitelé Miloš Žižka a Peter Schneeberger, který později přesídlil jako ředitel do Landesmusikschule Wels. V roce 2009, ještě před přestěhováním školy do nových prostor v kulturním komplexu Herminenhof ve Welsu, ředitel Peter Schneeberger náhle zemřel. Škola dnes sídlí v zrekonstruované historické budově (Herminenhof), kde vedle školy působí i Městská knihovna, Archiv hlavního města a Centrum pro vzdělávání dospělých. Školu navštěvuje více jak 2000 studentů, kteří jsou vyučováni 74 učiteli. Vzdělávání je zde velmi pestré a nabízí 50 různých vzdělávacích zaměření. Např. ve strunných nástrojích je zde možné studovat vedle tzv. "klasických" hudebních nástrojů i tureckou kytaru, chorvatskou obdobu ruské balalajky Tamburizza (škola je hojně navštěvována dětmi z chorvatské národnostní menšiny) nebo elektrickou mandolínu. V oblasti  kreativního dětského zpívání se tradičně pořádá „Dětské pódium“. V rámci výuky žáci navštěvují také hodiny hudební teorie, nejrůznější instrumentální a vokální soubory a orchestry. Velký důraz je zde kladen na vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. V současné době je Musikschule Wels Herminenhof největší hudební školou v Horním Rakousku a ředitelkou školy je paní Martina Franke, M.A.

Videoprezentace města Wels: zde

Webkamera – náměstí Wels: zde