Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička

Patroni školy

Akademii umění a kultury Prahy 15 jsme založili pro seniorky a seniory, kteří se chtějí věnovat hudbě, tanci, divadlu nebo výtvarnému umění. Chceme jim nabídnout prostor pro smysluplné naplnění času aktivní uměleckou činností. Jako učitelé v uměleckých oborech jsme přesvědčeni, že naším úkolem je přispívat k tomu, aby v českém národě bylo více „elit“, než „celebrit“. Proto si vážíme toho, že patrony naší Akademie se staly osobnosti, které nejen fandí aktivitám ZUŠ Hostivař, ale bezezbytku i naplňují náš záměr.

 

pedagogové ZUŠ Hostivař

„Rozvíjení mezilidských a mezigeneračních vztahů je pro naši společnost velice prospěšná a záslužná aktivita. Akademie umění a kultury Prahy 15, kterou ZUŠ Hostivař otevřela, je k tomu krásnou cestou“.

Jeho Eminence kardinál Miloslav Vlk, emeritní arcibiskup pražský a primas český

„Moji drazí blízcí, zdravím vás z roku 1929, kdy jsem přišla na tento svět. Mládí bylo mládí, ale musím vám říci, že právě teď, jsou moje nejlepší léta života.
Přijmout, poděkovat a zvládnout - to přeji i právě vzniklé Akademii Prahy 15 a děkuji Bohu, že mi ten čas dovoluje žít, je to zázrak.“

Květa Fialová, filmová a divadelní herečka

„Věřím, že si český národ bude jednou opět s úctou připomínat epitaf význačného astronoma a astrologa Tychona Braha z Týnského chrámu: "Ni moc, ni bohatství, jen vědění žezla trvají."

Dr. Jiří Grygar, astrofyzik Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR,
čestný občan Prahy 15

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka