Časté dotazy

Mohu se do Akademie přihlásit, i když jsem se nikdy žádné umělecké činnosti nevěnoval?

Ano, podmínkou přijetí do Akademie je pouze Váš zájem a chuť se některému druhu umění věnovat. Jediné, co může být problém, je celková kapacita školy (v případě velkého počtu zájemců, nebude možné přijmout všechny uchazeče a bude třeba vyčkat na následující školní rok).

Ve škole se nic neplatí? A jak je to např. s půjčováním hudebních nástrojů?

Studium je seniorkám a seniorům poskytováno zdarma (veškeré náklady jsou hrazeny z příspěvku Městské části Praha 15). Určité hudební nástroje zapůjčuje škola, některé (méně nákladné) navrhujeme zakoupit. V případě objemných nebo nákladných hudebních nástrojů (např. klavíry) navrhneme vhodné řešení (např. pronájem u ČHF nebo volbu keyboadru apod.)

Když se budu chtít přihlásit, ale nejprve se s někým kompetentním poradit, je možné někoho kontaktovat? A kde?

Taková možnost osobní konzultace je možná. Stačí pouze napsat, čeho se případná konzultace týká, co Vás zajímá nebo s čím potřebujete poradit, na emailovou adresu akademie@zus-hostivar.cz. Poté Vás již bude kontaktovat příslušný učitel a určitě Vám pomůže (v ZUŠ Hostivař vyučují pouze plně kvalifikovaní a aprobovaní pedagogové).

Kolikrát v měsíci bude výuka probíhat a v jakých časech?

Výuka bude nastavena podle individuálních možností jednotlivých uchazečů (a také pedagogů). S ohledem na potřeby umělecké výuky předpokládáme, že nejběžnější bude návštěva minimálně jednou za čtrnáct dní. V některých případech výuky v kolektivních oborech může být intenzita výuky upravena podle studijních potřeb (např. společná zkouška divadelního představení – tři hodiny). Výuka je plánována především na dopoledne (v některých případech i na víkendy).

Můžeme docházet na výuku dvě až tři dohromady (rády bychom s kamarádkami chodily společně)?

Samozřejmě, že ano, pokud s tím bude souhlasit pedagog. Důležité hledisko pro posouzení je možnost poskytovat kvalitní výuku, celková efektivita vzdělávání a především Váš zájem.

Když během studia zjistím, že jsem si vybral špatný umělecký obor nebo že mne výuka již nevyhovuje, mohu vzdělávání ukončit nebo přestoupit na jiný obor?

Rozhodnutí ukončit studium je zcela na Vás, pouze předpokládáme, že své rozhodnutí oznámíte svému pedagogovi nebo přímo škole(viz odkaz Kontakty). Přestoupit během studia na jiný obor je možné v případě, že to umožní kapacitní možnosti oboru.