Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička

Časté dotazy

Mohu se do Akademie přihlásit, i když jsem se nikdy žádné umělecké činnosti nevěnoval?

Ano, podmínkou přijetí do Akademie je pouze Váš zájem a chuť se některému druhu umění věnovat. Jediné, co může být problém, je celková kapacita školy (v případě velkého počtu zájemců, nebude možné přijmout všechny uchazeče a bude třeba vyčkat na následující školní rok). 

Ve škole se nic neplatí? A jak je to např. s půjčováním hudebních nástrojů?

Studium je seniorkám a seniorům poskytováno zdarma (veškeré náklady jsou hrazeny z příspěvku Městské části Praha 15). Určité hudební nástroje zapůjčuje škola, některé (méně nákladné) navrhujeme zakoupit. V případě objemných nebo nákladných hudebních nástrojů (např. klavíry) navrhneme vhodné řešení (např. pronájem u ČHF nebo volbu keyboadru apod.)

Když se budu chtít přihlásit, ale nejprve se s někým kompetentním poradit, je možné někoho kontaktovat? A kde?

Taková možnost osobní konzultace je možná. Stačí pouze napsat, čeho se případná konzultace týká, co Vás zajímá nebo s čím potřebujete poradit, na emailovou adresu akademie@zus-hostivar.cz. Poté Vás již bude kontaktovat příslušný učitel a určitě Vám pomůže (v ZUŠ Hostivař vyučují pouze plně kvalifikovaní a aprobovaní pedagogové).  

Kolikrát v měsíci bude výuka probíhat a v jakých časech?

Výuka bude nastavena podle individuálních možností jednotlivých uchazečů (a také pedagogů). S ohledem na potřeby umělecké výuky předpokládáme, že nejběžnější bude návštěva minimálně jednou za čtrnáct dní. V některých případech výuky v kolektivních oborech může být intenzita výuky upravena podle studijních potřeb (např. společná zkouška divadelního představení – tři hodiny). Výuka je plánována především na dopoledne (v některých případech i na víkendy).

Můžeme docházet na výuku dvě až tři dohromady (rády bychom s kamarádkami chodily společně)?

Samozřejmě, že ano, pokud s tím bude souhlasit pedagog. Důležité hledisko pro posouzení je možnost poskytovat kvalitní výuku, celková efektivita vzdělávání a především Váš zájem.  

Když během studia zjistím, že jsem si vybral špatný umělecký obor nebo že mne výuka již nevyhovuje, mohu vzdělávání ukončit nebo přestoupit na jiný obor?

Rozhodnutí ukončit studium je zcela na Vás, pouze předpokládáme, že své rozhodnutí oznámíte svému pedagogovi nebo přímo škole(viz odkaz Kontakty). Přestoupit během studia na jiný obor je možné v případě, že to umožní kapacitní možnosti oboru.  

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka