Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička

Kontakt

Korespondenční adresa:

ZUS – Akademie Prahy 15
Trhanovské nám. 8/129
102 00 Praha 10 - Hostivař

tel.: 271 750 392
fax: 271 752 344
email: akademie@zus-hostivar.cz
www.facebook.com/akademieprahy15
www.zus-hostivar.cz

 

Dopravní spojení:

Autobusem č. 177

(od metra Chodov nebo Skalka) vystoupíte na stanici Hostivařské náměstí. Půjdete cca 300m ve směru jízdy (od metra Chodov), lehce odbočíte doprava, přejdete silnici, dáte se po schodech nahoru a jste před školou.

Autobusem č. 175

(ze sídliště Petrovice) vystoupíte na křižovatce na stanici Na Groši. Půjdete do ulice Pražská, zahnete do první ulice vlevo (Pod Plískavou), poté doprava a dojdete ke škole.

Autobusem č. 101

(od Nádraží Hostivař) vystoupíte na křižovatce na stanici Na Groši. Půjdete do ulice Pražská, zahnete do první ulice vlevo (Pod Plískavou), poté doprava a dojdete ke škole.

Autobusem č. 181

(od metra Černý most nebo Opatov) vystoupíte na stanici Hostivařské náměstí. Půjdete cca 300m ve směru jízdy (od metra Opatov), lehce odbočíte doprava, přejdete silnici, dáte se po schodech nahoru a jste před školou.

Tramvají č. 22 (od Bílé hory) vystoupíte na stanici Na Groši. Půjdete do ulice Pražská, zahnete do první ulice vlevo (Pod Plískavou), poté doprava a dojdete ke škole.

Tramvají č. 26 (od Divoké Šárky) vystoupíte na stanici Na Groši. Půjdete do ulice Pražská, zahnete do první ulice vlevo (Pod Plískavou), poté doprava a dojdete ke škole.

Autem - GPS: 50°3'6.182"N, 14°31'29.485"E (zaparkovat lze v případě volného místa před školou nebo po pravé straně v ulici Poplužní).

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka