péče o žáky se speciálními potřebami

Škola je připravena poskytnout základní umělecké vzdělávání i žákům se speciálními vzdělávacími potřebami. Na základě posudku z pedagogicko-psychologické poradny (PPP) nebo ze speciálně pedagogického centra (SPC), žádosti zákonných zástupců žáka a po posouzení vztahu mezi rozsahem postižení nebo znevýhodnění a požadavky vyplývajícími ze školního vzdělávacího programu vytváříme roční individuální vzdělávací plán. U žáků, u kterých pozorujeme specifické vzdělávací potřeby a kteří nejsou diagnostikováni specializovaným pracovištěm, volíme individuální přístup s ohledem na jeho konkrétní potřeby - zohledňujeme rozvržení učiva a tempa výuky, pomáháme s výběrem vhodného oboru nebo studijního zaměření, věnujeme pozornost zabezpečení individuálních potřeb žáků při mimoškolních akcích, zjišťujeme aktuální stav v oblasti speciálních vzdělávacích potřeb (struktura obsahu Žákovského listu, konzultace s rodiči apod.). Problematika žáků se speciálními vzdělávacími potřebami je i nedílnou součástí Vlastního hodnocení školy.

Ve škole je nastaven vnitřní komunikační systém mezi učiteli a mezi školou a rodiči, který umožňuje aktuální, soustavnou a efektivní informovanost o problematice žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. K tomuto účelu je ve škole zřízena funkce koordinátora pro vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.