Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička

RadHůstka

Zpráva ze dne 6.4.2020

Dobrý den všem do RadHůstky přeji,

jak již víte z e-mailu, který jsem Vám posílal 1.4. zde na webových stránkách školy pro vás budou informace k průběhu distanční výuky pro Sborový zpěv – RadHůstka.

Malé shrnutí informací, které znáte:

 • každý týden zde bude nová zpráva s „úkolem“ / činností pro zpěvačky a zpěváky z RadHůstky
 • pokud budete mít potřebu se se mnou radit, budete potřebovat pro nějaké činnosti podporu, můžete se na mě obracet samozřejmě e-mailem: ondrej.krbec@zus-hostivar.cz kdykoli nebo telefonicky: 737 078 488 v čase rozvrhu sboru nebo každý čtvrtek mezi 10:00 – 11:00 hodin

A nyní již zpráva k tomuto týdnu:

V dnešní době, kdy se nemůžeme ve škole scházet pro společné zpívání, se můžeme zamyslet nad tím, co nám sborový zpěv přináší, co se nám na tomto zpěvu líbí, co bychom chtěli změnit apod. K tomuto účelu jsme připravili krátký dotazník - ZDE, kde se nad těmito otázkami mohou děti zamyslet. Předem děkuji za případnou pomoc rodičů s vyplňováním. Anonymní dotazník, který je k vyplnění na dobrovolné bázi prosím v případě zájmu vyplňte a odešlete do pátku 17. dubna 2020. Věříme, že na jeho vyplnění budete mít dost času a to i přesto, že budou Velikonoce (prázdniny a statní svátky). Předem vám děkuji a těším se na vaše odpovědi – všechny budou cenné, protože jsou od vás!

A kde je zpívání?

Pro tento týden jsem pro zpěvačky a zpěváky připravil klavírní doprovody hlavně lidových písní, které si nejen děti mohou zpívat a třeba při tomto zpěvu myslet na ostatní ze sboru, jak si písničky zpívají také.

  1. A já pořád kdo to je.mp3 
  2. Ach synku, synku.mp3 
  3. Andulka konopě močila.mp3 
  4. Bejvávalo.mp3 
  5. Co to tam šupoce.mp3
  6. Čeresnicky.mp3 
  7. Černe oci, jdete spat.mp3 
  8. David a Goliáš.mp3 
  9. Dobrú noc, má milá.mp3
  10. Isla Marina.mp3
  11. Já mám doma trnku.mp3 
  12. Jede, jede poštovský panáček.mp3 
  13. Komari se zenili.mp3 
  14. Kudy, kudy cesticka.mp3 
  15. Muzikanti, co delate.mp3 
  16. Nestarej se ženo má.mp3 
  17. Pec nám spadla.mp3 
  18. Pod dubem, za dubem.mp3 
  19. Pred nasi, za nasi.mp3 
  20. Prší, prší.mp3 
  21. Ptala se Zuzana Kuby.mp3 
  22. Rybička maličká.mp3 
  23. Skákal pes.mp3 
  24. Šla Nanynka do zelí.mp3 
  25. Šly panenky.mp3 
  26. Utíkej, Káčo, utíkej.mp3 
  27. Uz ty pilky.mp3 
  28. Žežuličko, kde jsi byla.mp3 

Přeji Vám klidné prožití letošních Velikonoc a pevné zdraví.

Ondřej Krbec

______________________________________________________________________________

Název „RadHůstka“ je odvozen od názvu pěveckého sboru rodičů (RadHost), který na škole působí od roku 2001. RadHůstka je naopak pěvecký sbor nejmladších žáků ve věku 5 až 8 let. Toto období je vhodné k rozvíjení spontánního zájmu dětí o zpěv a jejich celková hudebnost je vedle sborového zpívání rozvíjena i v dalších předmětech přípravného studia (Umělecká přípravka nebo Přípravná hudební výchova). Zkoušky RadHůstky se konají vždy v pondělí v hlavní budově ZUŠ na Trhanovském náměstí.

 

 

25. 11. 2019

Informace ke koncertu – pondělí 9.12.2019

Vážení rodiče, zde jsou informace k připravovanému koncertu: kdy – pondělí 9.12.2019, začátek koncertu v 19.00 hodin, sál se bude pro veřejnost otevírat po 18.30 hodin, předpokládaný konec koncertu cca po 20.00 hodině kde – sál Církve Českobratrské evangelické, Korunní 60, Praha 2-Vinohrady sraz pro RadHůstku v místě konání – v 17.40...

20. 11. 2019

Klavírní doprovody k písním na koncert 9.12.2019

Nahrané klavírní doprovody k písním, které dětské sbory RadHůstka a Hostivařík budou zpívat na koncertě 9.12.2019, si můžete stáhnout ZDE. Naši malí sboristé si mohou písničky za klavírního doprovodu zpívat i mimo zkoušky sborů. Děkuji paní učitelce Ulmanové za nahrávky a přeji pěkné zpívání. Těším se na koncert! Ondřej Krbec

21. 10. 2019

Vánoční sborový koncert 9.12.2019

I letos nás čeká tradiční Vánoční sborový koncert, na kterém vystoupí i dětské sbory RadHůstka a Hostivařík. Koncert se bude konat 9.12.2019 od 19h v sále Českobratrské církve evangelické na Vinohradech (Korunní 60, Praha 2). Pro přehlednost informace zde: Termín:                        9.12.2019 Místo:                          Sál...

17. 9. 2019

3.10.2019 - Vystoupení ve Španělském sále Pražského hradu

Vážení rodiče, máme možnost si společně zazpívat v nádherných prostorách Španělského sálu na Pražském Hradě  (ve čtvrtek 3. října 2019 od 19.00 hodin!) na slavnostním večeru věnovaném záchraně kulturních památek, kdy budou předány prestižní ceny Opera Historica 2019 našim předním architektům. Informace o Slavnostním večeru naleznete na...

17. 9. 2019

30.9.2019 - Mimořádná zkouška sborů, odpadá výuka v ZUŠ Hostivař

Z důvodů zkoušky sborů na akci ve Španělském sále odpadá 30.9.2019 výuka sborového sboru v ZUŠ Hostivař. Děti účinkující na akci ve Španělském sále mají 30.9.2019 mimořádnou zkoušku v klubu Varta (Boloňská 310, Praha 10), 17:00-18:00. Jak se tam dostanete: MHD Ze stanice metra Háje - BUS (240, 125, 183, 296) na zastávku Boloňská (12 min.)....

 • Skrýt detail ×
  Vždycky jsem tak nějak chtěla pomáhat druhým

  Danielo, jak dlouho už na naší škole studuješ zpěv?
  Se sólovým zpěvem jsem v ZUŠ Hostivař začala v šesti letech, takže momentálně studuji 13. rokem. Mimo to jsem o rok později začala i se sborovým zpěvem, který jsem s roční pauzou studovala až do loňského roku.

  Studuješ zároveň dvě vysoké školy a do toho sis vymyslela v loňském roce organizaci benefičního koncertu ve Vinohradské nemocnici. Jak tě to napadlo a pro koho koncert byl určený?
  Když jsem začínala u dobrovolníků, zmiňovala jsem, že už dlouho zpívám a ráda bych jim kdykoliv zazpívala, ať už pacientům nebo dobrovolníkům. Po nějakém čase se naskytla možnost při poděkování dobrovolníkům. Tak jsem se s mojí koordinátorkou domluvila, že by bylo skvělé nějaký koncert pro dobrovolníky uspořádat a poděkovat jim tak za jejich docházení na oddělení.

  Jaké to bylo sama na vlastní pěst takovou akci organizovat? Překvapilo tě něco?
  Myslím, že kdybych měla vše zorganizovat úplně sama, nikdy by se tak skvělá akce neuskutečnila. Primární podnět a zajištění komunikace stran byly sice z mé strany, ale velmi mi pomáhala paní učitelka Valentová a i ostatní učitelé ze školy. Překvapilo mě především to, kolik dětí ze sboru mělo o akci zájem a bylo z nápadu nadšených. Měla jsem totiž trochu obavy, ale ty nakonec byly úplně zbytečné.

  Jak ses vlastně k dobrovolnické práci dostala a co přesně kromě benefičního koncertu, který byl taková třešinka na dortu, pravidelně v téhle oblasti děláš?
  Již nějakou dobu jsem si o dobrovolničení zjišťovala informace. Vždycky jsem tak nějak chtěla pomáhat druhým a když mi bylo 18, prostě jsem si řekla, že do toho půjdu. Náplní mojí role jako dobrovolníka je, že pravidelně každý týden docházím na zvolené oddělení a tam s pacienty dělám to co chtějí, aby se cítili co nejlépe: čteme si, povídáme si, hrajeme hry apod. Kromě těchto týdenních návštěv se pak, pokud můžu, účastním například mikulášské nadílky, kdy s balíčky obcházíme oddělení, nebo vánočního zpívání pro pacienty a dalších akcí.

  Dá se to vlastně všechno stíhat? Zpívání, školy, dobrovolničení, organizace koncertu...
  I když toho není zrovna málo, stíhat se to dá. Samozřejmě jsou lepší a horší období. Já se snažím si věci nějak rozvrhnout a když je nejhůř (což bude asi až o zkouškovém) snažím se nehroutit a říkám si, že pokud nejde o zdraví, bude to v pohodě. Velkou podporou jsou pro mě samozřejmě i rodiče, kteří mi pomáhají, jak jen můžou. A někdy mi taky samozřejmě pomůže kus čokolády :-)

  Bude mít koncert nějaké pokračování v letošním roce?
  Byla bych moc ráda, kdyby se letos dal uskutečnit ještě další koncert, a to opět jako poděkování pro dobrovolníky. Je totiž dle mého názoru opravdu důležité ukázat jim, že si ceníme jejich práce dobrovolníka, kdy každý týden věnují několik hodin svého času, aby pomohli ostatním.

  Tak držíme palce, ať se koncert vydaří, a děkujeme za inspiraci!

  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka