Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
7. 1. 2019

Schůzka rodičů žáků PHV 16.1.2019

Vážení rodiče,

přejeme vám v novém roce vše nejlepší a zveme vás na schůzku rodičů žáků PHV (přípravná hudební výchova), která se koná ve středu 16. 1. 2019 v 18 hodin, v místnosti č. 6 (koncertní sál) v budově ZUŠ Trhanovské nám. 8.  

  Zde budete informováni o způsobu a rozsahu výuky vašich dětí ve 2. pololetí a kde především provedeme důležité rozdělení do jednotlivých nástrojových skupin! Doporučuji společně s dítětem zvážit, jaké studijní zaměření si zvolí (hra na klavír, housle, violoncello, zobcovou flétnu, kytaru, sólový zpěv nebo sborový zpěv).

  V případě, že budete potřebovat ohledně tohoto rozhodnutí nějakou konzultaci, kontaktujte prosím svého vyučujícího PHV ještě před konáním této schůzky. 

  Vaše účast je nezbytná proto, abychom při zařazení dětí do vyučování ve 2. pololetí mohli s ohledem na kapacitu školy vaší volbě co nejvíce vyhovět! 

 

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka