Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
21. 9. 2018

Nové učebnice pro HN

Milí rodiče,

Od letošního roku budeme používat Receptář nápadů pro hudební nauku 1. – 5.roč. (C.Kubiš-R.Drgáčová). Součástí této učebnice je mobilní aplikace, kde si na mobilu, tabletu nebo počítači mohou děti procvičovat učivo, sbírat body, postupovat do vyšších „levelů" apod.. Mobilní aplikace bude aktivní po dobu jednoho roku od nákupu (děti tedy mohou procvičovat i mimo školní rok).

 V současné době je funkční aplikace pro 1.-3. roč. Na aplikaci pro 4. a 5. roč. se teprve pracuje, ale děti budou mít možnost využívat aplikace pro nižší ročníky na opakování učiva (během školního roku by se měly aplikace pro starší ročníky dodělat).

 Zařídili jsme to tak, že tyto učebnice nemusíte shánět a je možné je zaplatit přes internet (nejen, že nemusíte nikam jezdit, ale ušetříte i poštovné!). Cena sešitu včetně mobilní aplikace je 130,- Kč. Sešit je graficky velmi pěkně a přehledně zpracovaný, což pomůže i vám se v hudební teorii lépe zorientovat (a dětem případně pomoci).

 Aby vše dobře proběhlo, stačí jen dodržet tři kroky:

 

1)      poslat částku 130,-Kč na bankovní účet: 2801332418/2010

2)      vyplnit Variabilní symbol: 10200 (to je PSČ školy)

3)      do zprávy pro příjemce napsat: jméno žáka a ročník

To je velmi důležité! Bez těchto údajů nebudeme vědět, kdo zaplatil a nebude možné aktivovat mobilní aplikaci a sešit vám vydat.

Až dostaneme informaci o platbě, sešit žákům předáme přímo ve škole na v době jejich výuky. Doufám, že vše dobře dopadne a nové učebnice pomohou vašim dětem se v hudební teorii lépe orientovat.

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka