Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
1. 10. 2014

Slavnostní imatrikulace se blíží!!!

Vážené studentky a studenti,

blíží se termín slavnostní imatrikulace dne 8. října 2014 a proto mi dovolte, abych vám předal několik informací.

Imatrikulace se uskuteční v Lichtenštejnském paláci v sále Bohuslava Martinů na Akademii múzických umění, Malostranské náměstí 259/12, Praha 1. Začátek je sice v 19 hod., ale my se sejdeme již v 18 hod. na předání studijních indexů a dalších materiálů (po vstupu do paláce vás správným směrem povedou stojany s označením Akademie).

Po předání indexů se již přemístíte do sálu, kde pro vás budou vyhrazena místa k sezení (v 19 hod. bude zahájen samotný program).

Chápu, že byste byli rádi, aby slavnostní imatrikulaci také shlédli i vaši rodinní příslušníci, ale z kapacitních důvodů to bohužel možné není. Velikost sálu umožňuje, aby se imatrikulace zúčastnili pouze studentky a studenti (případně pozvaní patroni školy apod.). Věřím ale, že si i tak zahájení studia na Akademii umění a kultury Prahy 15 užijete. Je naší snahou, aby slavnostní imatrikulace v prostorách AMU byla pro vás příjemným zážitkem.

Výuka bude zahájena v týdnu od 13. 10. 2014 podle rozvrhu, který bude po imatrikulaci vyvěšen na internetových stránkách.       

Těším se na setkání s Vámi! Jiří Stárek, ředitel školy

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka