Vážení, vy, kteří jste byli přiatí na Akademii umění a kultuy Prahy 15, jste v těchto " /> Přijatí studenti na Akademii umění a kultury :: ZUŠ Hostivař Praha 10

Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
3. 9. 2014

Přijatí studenti na Akademii umění a kultury

Vážení, vy, kteří jste byli přiatí na Akademii umění a kultuy Prahy 15, jste v těchto dnech obrželi potvrzení na email o přijetí (na vámi uvedenou adresu). Vy, kteří jste na přihlášce neuvedli emailovou adresu budeme obesílat poštou na uvedenou adresu. Blahopřeji vám a přeji mnoho studijních úspěchů a radosti z umělecké činnosti. 

V týdnu od 8. září 2014 Vás budou telefonicky kontaktovat lektoři odborných předmětů s žádostí o odpovědi na několik upřesňujících otázek (z kapacitních důvodů nemůže bohužel vyhovět žádostem o možnost studia ve více oborech a tak si prosím již nyní vyberte, jaké (jedné) umělecké činnosti byste se chtěli věnovat přednostně). 

Do pátku 12. září 2014 prosím zašlete na adresu školy (Akademie ZUŠ Hostivař, Trhanovské náměstí 8, Praha 10, PSČ 102 00) nebo na emailovou adresu akademie@zus-hostivar.cz svou portrétovou fotografii (standardní velikost jako na občanský průkaz - 35 × 45 mm) pro účely vlepení do studijního indexu (na zadní stranu fotografie prosím napište své jméno).

Zaznamenejte si prosím, že dne 8. října 2014v 19 hod. proběhne v sále Martinů na Akademii múzických umění, Malostranské náměstí 259/12, Praha 1 slavnostní imatrikulace nových studentů, kde předpokládáme Vaši účast (pozvánka na imatrikulaci Vám bude včas zaslána).

Těším se na setkání s Vámi!

Jiří Stárek, ředitel školy           

 

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka