Vážení příznivci Akademie umění a kultury, k dnešnímu datu je na naši novou školu př" /> Poslední týden pro přihlášení! :: ZUŠ Hostivař Praha 10

Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
16. 6. 2014

Poslední týden pro přihlášení!

Vážení příznivci Akademie umění a kultury, k dnešnímu datu je na naši novou školu přihlášeno již 82 seniorských studentů. Uzavírka přihlášek je již tento týden (v pátek) a tak myslím, že tato necelá stovka zájemců se již výrazně nerozšíří. Můžeme tak v posledním týdnu v měsíci přistoupit ke kompletování studentů k jednotlivým oborům a zjistit, jaké kapacitní možnosti nám škola dává. Milá je i zpráva, že založení školy pro seniory si již všímají i jiní lidé, než samotní senioři. S konkrétní nabídkou podpory nyní přišel majitel Hospůdky Karolína (jen pár kroků od ZUŠ Hostivař)pan Jan Libjak. Rozhodl se, že podpoří studenty tím, že jim nabídne stravování "jako ve vysokoškolské meze":-). Stačí jen předložit Studijní index a student získá slevu na oběd. Studenty to jistě potěší a vyučovací den na Akademii se jim tak ještě více zpříjemní.

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >