Vážené studentky a studenti,

Od pondělí 13. října 2014 zahajujeme výuku podle rozvrhu! :: ZUŠ Hostivař Praha 10


Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
10. 10. 2014

Od pondělí 13. října 2014 zahajujeme výuku podle rozvrhu!

Vážené studentky a studenti,

doufám, že se vás slavnostní imatrikulace potěšila. Moc rádi jsme se s vámi poprvé setkali a to přesto, že nebylo dost času se lépe poznat. V zimním semestru bude probíhat výuka každý týden (abyste měli možnost, se společně s lektory poznat, nastavit si co nejlépe vzdělávací obsah výuky apod.).

V letním semestru pak plánujeme rozčlenit výuku na vyučovací hodinu jednou za čtrnáct dní (podle potřeb a doporučení pedagogů - v kolektivních oborech nadále půjde o vícehodinové výuky).

Vyučování je zahájeno od pondělí 13. 10. 2014 podle rozvrhů, které jsou vytištěny a vyvěšeny ve všech budovách školy (Trhanovské nám. 8  a Dopplerova 351). Jsou zde uvedeny jména studentů, jejich lektoři s kontaktem, den a čas výuky a také číslo učebny (rozvrhy jsme vám zároveň zaslali emailovou poštou). V případě nějakých dotazů, se prosím obracejte na svého lektora uvedeného v rozvrhu u vašeho jména.

Vážené studentky a studenti, přeji vám mnoho úspěchů a radosti při studiu na Akademii umění a kultury Prahy 15 na ZUŠ Hostivař. Jako ředitel školy se budu pečlivě zajímat o vaše studium a jsem připraven vám být nápomocen v případě, že budete potřebovat radu, pomoc či povzbuzení. Návštěvu si u mne můžete domluvit osobně v kanceláři školy nebo na emailové adrese akademie@zus-hostivar.cz.

S pozdravem

Jiří Stárek, ředitel školy

 

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka