V současné době je uzavřeno přihlašování na Akademii a v tomto týdnu bude provedeno kompletování studentů do jednotlivých oborů" /> Možnost přihlášení se ke studiu byla v pátek 20. 6. 2014 ukončena :: ZUŠ Hostivař Praha 10

Navigace: Obsah | Boxy | Hlavní menu | Patička
< zpět
23. 6. 2014

Možnost přihlášení se ke studiu byla v pátek 20. 6. 2014 ukončena

V současné době je uzavřeno přihlašování na Akademii a v tomto týdnu bude provedeno kompletování studentů do jednotlivých oborů. Počet přihlášených studentů se přiblížil stovce a předpokládáme, že v období letních prázdnin se nám podaří studenty informovat o případném přijetí a o dalším postupu. Milá zpráva je fakt, že založení školy pro seniory si již všímají i jiní lidé, než samotní senioři. S konkrétní nabídkou podpory nyní přišel majitel Hospůdky Karolína pan Jan Libjak. Rozhodl se, že podpoří náš projekt tím, že nabídne studujícím seniorům stravování (jako ve vysokoškolské meze:-), ovšem pouze po předložení Studijního indexu. Sleva na obědy seniory jistě potěší a vyučovací den na Akademii se jim tak zpříjemní (tato hospůdka je jen několik kroků od ZUŠ Hostivař). Po dopoledním vyučování si tak mohou studenti přijít dát něco dobrého k obědu a po předložení svého Studijního indexu získají 20% slevu! V pátek 27. 6. 2014 se v 11 hod. uskuteční  slavnostní odhalení cedule Akademie umění a kultury Prahy 15 na budově ZUŠ Hostivař, Trhanovské náměstí 8 (v 11 hodin). Všichni jste srdečně zváni! 

 • Skrýt detail ×
  Knoflíkový akordeon - na to se moc těším!

  Ahoj Míšo, ty jsi se nedávno zúčastnil akordeonové soutěže se skvělým výsledkem, můžeš nám o tom něco říci?

  Byla to soutěž Pražský akordeon ve Stodůlkách a z 21 účastníků v mé kategorii jsem získal Zlaté pásmo. Zahrál jsem si pak i na koncertě vítězů svou oblíbenou skladbu Rytíři na koních, kterou mám moc rád – je to bojovná skladba, kde si představuji souboj rytířů s pohádkovýn drakem.

  Vím, že to nebyla tvá první soutěž, soutěžil jsi už minulý rok na akordeonové soutěži pořádané MŠMT, kde jsi obsadil druhé místo, často hraješ na koncertech, přesto, měl jsi před soutěží trému?

  Chodím ještě na fotbal a v ten samý den jsme měli před soutěží fotbalový zápas. Byl to tedy i závod s časem, abych soutěž včas stihl, takže na trému ani nezbyl čas.

  Soutěžil jsi s klávesovým akordeonem, ale slyšel jsem, že od září chystáš nějakou změnu, povíš nám o tom něco?

  Ano, doteď jsem hrál na klávesový akordeon a od září se těším, že se začnu učit na knoflíkový akordeon. Viděl jsem jich spoustu na soutěži a „knoflíky“ se mi zalíbily.

  Proč, má knoflíkový akordeon nějaké výhody?

  Zkusil jsem si zahrát na akordeon mého pana učitele a všechny tóny jsou blíže u sebe než u kláves. Můžu pak třeba lépe svázat větší intervaly a přitom mít uvolněnou pravou ruku. Nástroj je i menší a přitom má větší rozsah.

  To zní skvěle, a máš už s rodiči vybraný nějaký akordeon?

  Ano, líbil se mi jeden od firmy Hohner – černý s oranžovými pruhy:-), ale ten je moc drahý, stojí 180.000,.Kč. Vybrali jsme ale jiný, také moc hezký a teď už se nemůžu dočkat až ho budu mít.

  Míšo, přeji Ti ať se nového nástroje brzy dočkáš a budeš tak hraním nadále dělat radost sobě i všem svým posluchačům. Děkuji Ti za rozhovor.

 • Doporučujeme >Hlavní stránka